Yiğiner: Kızılcahamam’da yangında iş yerleri zarar gören esnafımızın yanındayız

ANKESOB Başkanı Mehmet Yiğiner, Kızılcahamam’da Kasaplar Çarşısı’nda çıkan yangının ardından küle dönen alanda incelemelerde bulundu, yangında zarar gören esnafın maddi manevi yanlarında olduklarını kaydetti.

Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ANKESOB) Başkanı Mehmet Yiğiner, Kızılcahamam Kasaplar Çarşısı’nda çıkan yangında kullanılamaz hale gelen ve soğutma çalışmaları ile hasar tespit çalışmalarının devam ettiği alanda incelemelerde bulundu, iş yerleri yanan esnafla görüşerek, maddi manevi yanlarında olduklarını dile getirdi.

Başkan Yiğiner yaptığı açıklamada; “Kızılcahamam Kasaplar Çarşısı’nda çıkan yangının verdiği zararı ve yapılan çalışmaları, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum, Ankara Milletvekillerimiz; Sayın Emrullah İşler, Sayın Zeynep Yıldız, Sayın Asuman Erdoğan, Sayın Arife Polat Düzgün ve ANKESOB Başkan Vekilimiz ve Kızılcahamam Esnaf Odalarımızın Başkanları ile birlikte yerinde inceledik. Sabaha karşı çıkan yangında maalesef 23 işyeri içerisindeki ürünleriyle birlikte büyük zarar gördü. Çok sayıda kasabın ve yöresel ürünler üzerine çalışan iş yerinin içerisindeki etlerle, çeşitli ürünlerle birlikte küle dönmüş halini görmek bizlere büyük üzüntü verdi. Devletimizin, iş yerleri yangında zarar gören, maddi anlamda büyük zarara uğrayan esnafımıza destek olacağına, çarşının ve dükkan bölümlerinin en kısa sürede donatıları ve alt yapılarıyla birlikte yeniden inşa edilerek kullanıma açılacağına olan inancım tam. Çarşı yangınında iş yerleri kullanılamaz hale gelen esnafımızla görüşerek ANKESOB olarak maddi ve manevi olarak yanlarında olduğumuzu belirttik. Can kaybı olmaması en büyük tesellimiz Allah beterinden korusun.” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu