Vali Kılıçlar’a Ahilik Haftası ziyareti

Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Mehmet Yiğiner ve Yönetim Kurulu Üyelerinden oluşan heyet, 28. Ahilik Haftası Kutlamaları kapsamında Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar’ı makamında ziyaret etti. Ziyarete ayrıca Vali Yardımcısı Mustafa Hotman ve Ticaret İl Müdürü Ekrem Yıldız da eşlik etti.  


Ziyarette bir konuşma yapan ANKESOB Başkanı Mehmet Yiğiner, 28. Ahilik Haftası’nın 11-17 Mayıs tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle kutlandığını belirterek,  Ahilik kültürünün özünde birlik, beraberlik, dayanışma ve fedakârlığın bulunduğunu dile getirdi. Yiğiner, “Ahilik haftası münasebetiyle değerlerimizin  unutulmaması için biz ANKESOB ve bağlı odalarımızla beraber Ahilik kültürümüzü yaşatmaya çalışıyoruz” dedi.


Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar da “28. Ahilik Haftasının tüm esnafımıza, ilimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.” diye konuştu. Bu tür haftaları birlik beraberlik içerisinde nice yıllar kutlamayı umut ettiğini söyleyen Vali Kılıçlar, “Yüzyıllardır gelenek haline gelmiş, dayanışmaya, kaynaşmaya, kardeşliğe hizmet etmiş bu günlerin ve etkinliklerin, kardeşliğimizi, dostluğumuzu, hoşgörümüzü, sevgi ve saygı bağlarımızı daha da besleyerek, geleceğimize daha güçlü olarak taşınmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.  


Konuşmaların ardından ANKESOB Başkanı Mehmet Yiğiner, Vali Kılıçlar’a teşekkür ederek ziyaretin anısına Ankara’da faaliyet gösteren esnaf  ve sanatkarlar adına çiçek takdim etti.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu