“Mükellef Odaklı Vergicilik ve Vergide Dijital Dönüşüm” Paneli

Vergi bilincinin toplumun tüm kesimlerine  benimsetilmesi ve vergiye gönüllü uyumun artırılması amacıyla kutlanan 30. Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında, “Mükellef Odaklı Vergicilik ve Vergide Dijital Dönüşüm” konulu panel düzenlendi.

Gelir İdaresi Başkanlığı’nın katkısı ile Ankara Vergi Dairesi Başkanlığı tarafından Grand Ankara Otel’de yoğun katılımla gerçekleştirilen “Mükellef Odaklı Vergicilik ve Vergide Dijital Dönüşüm” konulu panele, Ankara Vali Yardımcısı Bilal Bozdemir, Gelir İdaresi Başkan Yardımcıları Semi Okumuş ve Yıldırım Bozbıyık ile Ankara Vergi Dairesi Başkanı İlhan Karayılan’ın yanı sıra ANKESOB Başkan Vekilleri Hüseyin Ar ve Hasan H. Çavuşculu, ANKESOB Yönetim Kurulu Üyeleri ve bağlı odaların başkan ve yöneticileri de katıldı.

Program açılış konuşmalarının ardından Hacı Bayram Veli Üniversitesi İİBF Maliye Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Duran Bülbül’ün moderatörlüğünde yapılan “Mükellef Odaklı Vergicilik ve Vergide Dijital Dönüşüm” konulu panelde konuşmacılar; Ankara Üniversitesi SBF Maliye Bölümü Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Semih Öz, Gelir İdaresi Başkan Yardımcısı Yıldırım Bozbıyık ve Yeminli Mali Müşavir YMMO Koordinatör Yönetim Kurulu Üyesi Ali Alıç, birer sunum gerçekleştirdi. Panelistlerin yapmış oldukları sunumların ardından soru cevap bölümüyle panel sona erdi.

“Mükellef Odaklı Vergicilik ve Vergide Dijital Dönüşüm” konulu panele ilişkin bir açıklama yapan Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ANKESOB) Başkan Vekili Hüseyin Ar, “Vergi ülkemizin kalkınması için çok büyük bir öneme sahip. Bu bağlamda bizler de esnaf ve sanatkarlar olarak vergi bilincinin geliştirilmesini ve vergiye gönüllü uyumun benimsenmesini önemsiyor ve destekliyoruz. Bu vesileyle bu yıl 30’ncusunu kutladığımız Vergi Haftasının ülkemiz için, tüm taraflar için hayırlı olmasını diliyor, özveri ile çalışan Gelir İdaresi Başkanlığı ve Ankara Vergi Dairesi Başkanı Sayın İlhan Karayılan’ın  şahsında vergi dairesi müdürlüğü çalışanlarının, iş camiasının, esnaf ve sanatkarlarımızın, tüm mükelleflerin 30. Vergi Haftası’nı kutluyorum.” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu