Meslekte 50 yılı dolduran üyelere vefa örneği

Polatlı Sobacılar, Kalaycılar, Nalbantlar ve Benzeri Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Polatlı’da  yarım asırdır esnaf ve sanatkarlık yapan ve  devletine karşı her türlü yasal sorumluluğunu yerine getiren özverili ve fedakar oda üyesi esnaf ve sanatkarı plaket ile ödüllendirdi.

Polatlı Sobacılar, Kalaycılar, Nalbantlar ve Benzeri Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın Polatlı Konak’ta düzenlemiş olduğu  ödül töreninde 50 yıldan bu yana vergi mükellefiyetliğini aksatmadan yerine getiren 16 üyeye teşekkür belgeleri ve plaketleri  protokol mensupları tarafından takdim edildi.

Polatlı Sobacılar, Kalaycılar, Nalbantlar ve Benzeri Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Cabbar Çepur’un ev sahipliğinde gerçekleştirilen ve ANKESOB Başkan Vekili Hüseyin Ar’ın da katılım sağladığı plaket törenine; Polatlı Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer, Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, Topçu ve Füze Okulu Komutanı Tuğgeneral Hurşit Ağırcan ve Polatlı Cumhuriyet Başsavcısı Veysel Kaçmaz’ın da aralarında bulunduğu Polatlı protokolü, ANKESOB Yönetim Kurulu Üyesi Polatlı Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Davut Yaşar, Polatlı Lokantacılar, Kahveciler, Pastacılar ve Fırıncılar Esnaf Odası Başkanı Hıdır Çavuş, Polatlı Elektrik, Elektronik Teknisyenleri Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Recai Taşçı, Polatlı Ziraii Aletleri Tamirciler ve Demir İşleri Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Osman Aydoğan,odaların yöneticileri, esnaf ve sanatkar davetli katıldı.

Plaket töreninde bir konuşma yapan Polatlı Sobacılar, Kalaycılar, Nalbantlar ve Benzeri Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı  Cabbar Çepur; “Odamızın düzenlemiş olduğu, ayrıca seçim vaatlerimiz arasında da bulunan,  çalışma hayatında yarım asrı dolduran, vergi mükellefiyetini sorunsuz yerine getiren oda üyelerimiz için planladığımız plaket törenini gerçekleştirmek üzere bir araya geldik. Mesleğe yıllarını vermiş üyelerimiz fazlasıyla onurlandırılmayı hak ediyor. Burada plaket almaya hak kazanmış üyelerimizin bundan sonraki hayatlarında sağlık, uzun ömür ve hayırlı işler diliyorum.” dedi.

“AHDE VEFA ÖNEMLİDİR”
ANKESOB Başkan Vekili Hüseyin Ar da  konuşmasında düzenlenen programın bir ahde vefa örneği olduğunu ve bunun devam etmesi ile ilgili temennilerini ileterek, şu ifadeleri kullandı: “Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ANKESOB) olarak her zaman odalarımızın yapmış olduğu bu tür etkinliklerde yanlarında olduğumuzu vurgulamak isterim. Ahde vefa, onurlandırmak, anılmak maddi olarak belki çok önemli olmayabilir ama esnaf ve sanatkarlarımızın uzun yıllar anacağı, gelecek nesillere bırakabileceği, küçükte olsa bu plaketin önemli olduğunu düşünüyorum. Meslek yaşamları boyunca ticari ahlak, usta-çırak-kalfa ilişkilerini çok iyi korumak ve uygulamak gibi, yine geleneksel mesleklerimizi yaşatmak gibi Ahilik geleneğinin en güzel örneklerini sergilemiş esnaf ve sanatkar ustalarımıza, ağabeylerimize teşekkür ediyor, kendilerine sağlık içinde uzun ömür ve başarılı hizmetlerinin devamını diliyorum.”
Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya; “Oda Başkanı Cabbar Çepur’u tebrik ediyorum bu anlamlı programdan dolayı. Sizler yarım asırdan fazla bir süre şehrimize hizmet ettiniz, değer kattınız. İnşallah bundan sonraki süreçte de sizlerin birikimi ve  tecrübesi, desteği ile hep beraber Polatlı’mıza,  hemşerilerimize daha büyük hizmetleri birlikte yaparız.” diye konuştu.

Polatlı Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer ise, “Esnaf ve sanatkarlarımızı onore etmek çok güzel bir davranış. Bu odada 50 yılını dolduran esnaf ve sanatkarlarımıza saygılarımızı sunuyor, teşekkür ediyorum. Ne mutlu bu ilçede çok güzel hizmetler yapmışlar, ilçede geleneksel sanatın en güzel örneklerini sergilemişler.” ifadelerini kullandı.

Mesleğe yıllarını vermiş esnaf ve sanatkarların onurlandırıldığı törende teşekkür belgesi ve plaket alan isimler şöyle oluştu:  Muzaffer Kasapoğlu, Haluk Hamdi Özgeneci, Mehmet Karaoğlan, Ahmet Dilek, Rafet Gürlek, Hasan Ali Koşucu, Halil Şahiner, Ahmet İleri, Abdurrahman Bilici, Nurvet Ürersoy, Selami Özer, İhsan Yalabık, Yaşar Gül, Yalçın Kasapoğlu, Ertan Boltürk, Osman Pulat.
Konuşmalar ve plaket töreni ile devam eden program, yemeğin ardından sona erdi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu