İl Mutabakat Komitesi Toplandı

İl Mutabakat Komitesi, Ankara Vali Yardımcısı Dr. Ayhan Özkan başkanlığında toplandı. Toplantıda, Esnaf Odaları ve ATO üyesi 53 başvuru sahibinin taleplerine çözüm getirildi, karşılıklı mutabakat sağlandı.

İl Mutabakat Komitesi Toplantısı ANKESOB Toplantı Salonu’nda  gerçekleştirildi. Ankara Vali Yardımcısı Dr. Ayhan Özkan’ın başkanlığında, Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ANKESOB) Başkan Vekili Hüseyin Ar’ın ev sahipliğinde yapılan toplantıya; Ankara Ticaret İl Müdürü Yavuz Karaer, ATO Temsilcileri; Haluk Ataol ve Hüseyin Özer’in yanı sıra anlaşmazlığa konu olan esnaf ve sanatkarların bağlı olduğu ilgili odaların başkan ve yöneticileri de katıldı.

İl Mutabakat Komitesi, 5362 Sayılı Esnaf ve Sanatkarlar Meslek Kuruluşları Kanunu’nun 64’ncü maddesi gereğince; bu kanuna tabi odalar (meslek odaları) arasında veya bu odalar ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) bünyesindeki odalar arasında üye kayıt zorunluluğu bakımından esnaf ve sanatkarlar ile tacir ve sanayiciyi belirlemek veya ortaya çıkan anlaşmazlıkları çözümlemek üzere faaliyet gösteriyor.

ANKESOB bünyesinde yer alan Esnaf ve Sanatkar Odaları ile Ankara Ticaret Odası arasında üye kayıt zorunluluğu bakımından esnaf ve sanatkar ile taciri belirlemek veya ortaya çıkan anlaşmazlıkları çözüme kavuşturmak üzere gerçekleştirilen toplantıda, komiteye müracaatta bulunan Esnaf Odaları ve ATO üyesi toplamda 53 başvuru sahibinin taleplerine çözüm getirildi, karşılıklı mutabakat sağlandı.

İl Mutabakat Komitesi Toplantısı, karşılıklı görüş alışverişi ve değerlendirmelerde bulunulmasının ardından sona erdi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu