İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplandı

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Ekim/2021 Olağan Toplantısı, Ankara Vali Yardımcısı Elif Nur Bozkurt Tandoğan’ın başkanlığında gerçekleştirildi.

2021 Ekim ayı Ankara İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı, Valilik Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Ankara Vali Yardımcısı Elif Nur Bozkurt Tandoğan’ın başkanlığında pandemi tedbirlerine riayet edilerek gerçekleştirilen İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısına, Ankara Çalışma ve İş Kurumu Müdürü Arif Ay, Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Harun Fatsa ve ANKESOB Başkan Vekili Hüseyin Ar’ın yanı sıra YÖK Temsilcisi Prof. Dr. H. Serdar Yücesu, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı M. Kemal Çokakoğlu ve ATO Meclis Üyesi Abidin Memili’nin de aralarında bulunduğu kurul üyeleri katılım sağladı.

Toplantıda; Ankara Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Arif Ay tarafından il müdürlüğü bina ve personel durumu, işgücü piyasası genel verileri ile il müdürlüğü faaliyetleri hakkında bilgilendirmede bulunuldu.

Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Harun Fatsa da  il müdürlüğü faaliyetleri hakkında kurula bilgi verdi, 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılından itibaren geçerli olacak bazı Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri bünyesinde mesleki eğitim programların uygulanmasına ilişkin gündem önerilerini sundu.

Fatsa’nın sunumunun ardından İMEP Projesi Ankara İl Koordinatörü Aydın Türkoğlu, Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve Milli Eğitim Bakanlığı ile TESK işbirliğinde yürütülmekte olan Türkiye’de Kaliteli Çıraklık ve Mesleki Eğitim Yoluyla Suriyeli ve Ev Sahibi Toplulukların İstihdama Erişimlerinin Kolaylaştırılması Programı (İstihdam için Mesleki Eğitim Programı-İMEP) hakkında kurul üyelerine bilgilendirmede bulundu. Türkoğlu, İMEP ile yürütülen çalışmalar kapsamında çocuk işçiliğiyle mücadelede anlamında önemli mesafe katedildiğini de sözlerine ekledi.

Kurul üyelerinin de söz alarak konuşma yaptığı toplantıda, ANKESOB Başkan Vekili Hüseyin Ar, mesleki eğitimin işgücü piyasası ile entegrasyonunun önemi ve mesleki yeterlilik konusuna ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Ar, çıraklık ve mesleki eğitimde başarı ve verimliliğin artırılmasına yönelik görüş, öneri ve beklentileri içeren bir raporu kurul adına Ankara Vali Yardımcısı Elif Nur Bozkurt Tandoğan’a sundu.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu