İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplandı

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı, Ankara Vali Yardımcısı Elif Nur Bozkurt Tandoğan başkanlığında gerçekleştirildi. ANKESOB Başkan Vekili Hüseyin Ar, toplantıda yaptığı konuşmada; okul sektör işbirliğinin bir uyum içerisinde sürdürülmesinin önemine vurgu yaptı.

Ankara İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu’nun 2019 Yılı 4. Olağan Toplantısı, Ankara Vali Yardımcısı  Elif Nur Bozkurt Tandoğan’ın başkanlığında gerçekleştirildi.

Valilik Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya; Ankara Vali Yardımcısı Elif Nur Bozkurt Tandoğan, İŞKUR İl Müdürü Arif Ay, İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar, Ankara Ticaret İl Müdürü Yavuz Karaer, ANKESOB Başkan Vekili Hüseyin Ar, Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan V. Sercan Çığgın, ATO Meclis Üyesi Abidin Memili, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Vehbi Konarılı ile kurul üyesi ilgili kurum ve kuruluşların temsilcileri katıldı.

Ankara Vali Yardımcısı Tandoğan, istihdam için nitelikli bir eğitimin şart olduğunu vurguladığı ve 2019 yılı 9 aylık dönemde istihdam adına çok önemli adımların atıldığını dile getirdiği konuşmasında; istihdama yönelik yapılan çalışmalara katkı sunan kurum ve kuruluşlara teşekkür etti.

Türkiye İş Kurumu Ankara İl Müdürü Arif Ay, 2019 yılı 9 aylık İŞKUR çalışmaları ve göstergeleri ile 2019 yılı eğitim planının güncellenmesine ilişkin bilgilendirmede bulundu.

ANKESOB Başkan Vekili Hüseyin Ar da konuşmasında; nitelikli bir mesleki eğitimin önemine değinerek, mesleki ve teknik eğitim kurumları ile kamu ve özel kurum ve kuruluşları arasında işbirliğinin geliştirilerek işgücü piyasasının ve sektörlerin ihtiyaç ve beklentilerine uygun şekilde hareket edilmesi gerektiği üzerinde durdu.

İl düzeyindeki istihdamın geliştirilmesi ve işsizliğin önlenmesi ile ilgili konuların görüşüldüğü toplantı, gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından kurul üyelerinin kurumlarının çalışmaları hakkında bilgi, görüş ve önerilerini bildirmesiyle sona erdi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu