İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplandı

Ankara İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu’nun  2019 Yılı 3. Olağan Toplantısı,  Ankara Vali Yardımcısı Elif Nur Bozkurt Tandoğan’ın başkanlığında gerçekleştirildi.

Valilik Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıya, ANKESOB Başkan Vekili Hüseyin Ar, Türkiye İş Kurumu Ankara İl Müdürü Arif Ay, Ankara İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hayati Koca, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Vehbi Konarılı, ATO Meclis Üyesi Abidin Memili, Türkiye Sakatlar Konfederasyonu Temsilcisi Şeref Yalçın, Hak-İş Konfederasyonu Temsilcisi Cemalettin Köse’nin yanı sıra Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara Ticaret İl Müdürlüğü, YÖK, ASO, Türk-İş, TİSK, Tüm-İş Federasyonu, Ankara Kalkınma Ajansı ve Başkent Kadın Platformu Derneği gibi kurul üyesi kurum ve kuruluşların temsilcileri katıldı.

Ankara Vali Yardımcısı Elif Nur Bozkurt Tandoğan’ın açılış konuşmasının ardından toplantı gündemine geçildi.

Türkiye İş Kurumu Ankara İl Müdürü Arif Ay, 2019 yılı ilk altı aylık İŞKUR göstergeleri ile 2019 yılı ikinci altı aylık eğitim planı hakkında bilgilendirmede bulundu.

Ankara İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hayati Koca da sunumunda 2019-2020 öğretim yılı için Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinden gelen alan-dal açma/kapama teklifleri hakkında kurula bilgi verdi.

Toplantı, gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından, kurumlarının çalışmaları hakkında bilgi veren kurul üyelerinin görüş ve önerilerinin alınması ile sona erdi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu