“E-ticarete uyum sağlamalıyız”

Ankara Kalkınma Ajansı tarafından Ankara’nın ticaret hacminin artırılmasına yönelik olarak düzenlenen E-Ticaret Eğitimleri’ne katılan ANKESOB Başkan Vekili Hüseyin Ar ve ANKESOB Eğitim, Proje ve AR-GE Müdürü Erdoğan Özen, eğitimlerin tamamlanmasının ardından katılım sertifikalarını aldı.

Ankara’daki kurum ve kuruluşların e-ticaret kapasitelerinin geliştirilmesi ve uluslararası rekabet koşullarına ulaştırılması hedefi ile düzenlenen  ‘E-Ticaret Eğitimleri’ tamamlanarak, katılımcılara sertifikaları törenle verildi. Ankara Kalkınma Ajansı Toplantı Salonu’nda  düzenlenen sertifika töreninde eğitimleri tamamlayan ANKESOB Başkan Vekili Hüseyin Ar ve ANKESOB Eğitim, Proje ve AR-GE Müdürü Erdoğan Özen’e de katılım sertifikaları takdim edildi.

ANKESOB Başkan Vekili Hüseyin Ar, E-Ticaret Eğitim Programının kendileri açısından son derece yararlı olduğunu belirterek, “Elektronik ticaret çağında yaşıyoruz artık. Her geçen gün artan e-ticaret alışkanlığı ticarette çok büyük önem taşıyor. Bizim de artık esnaf teşkilatı olarak e-ticarete uyum sağlamamız gerekiyor. Üretim ve pazarlama faaliyetlerinin tümünde e-ticareti etkin bir araç olarak  kullanmalıyız. E-ticaret, girişimciyi rekabette öne taşıyacaktır.” dedi.

ANKESOB Eğitim, Proje ve AR-GE Müdürü Erdoğan Özen de sertifika töreninde yaptığı konuşmada, e-ticaretin önemine değinerek, görüşlerini şöyle dile getirdi:  “Bu tür eğitimler yaşam boyu eğitimin bir gerekliliğidir. Günümüzde, bilgi-iletişim teknolojilerinden en üst seviyede istifade etmek büyük önem kazanmıştır. E-ticaret yoluyla daha kolay pazar çeşitlendirilmesi yapılmaktadır. Küresel pazarlara en kolay bu yolla açılabiliriz. Esnaf ve sanatkarlarımız da e-ticaret yoluyla küresel pazarlara ulaşacaktır.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu