Berberler ve kuaförler büyük final için yarıştı

Türkiye Berberler ve Kuaförler Federasyonu Milli Takım Seçmeleri’nin 10. Etabı olan Ankara – İç Anadolu Bölge Elemeleri, 17-18 Kasım tarihlerinde Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde yapıldı. 2 gün süren ve renkli görüntülere sahne olan Türkiye Berberler ve Kuaförler Federasyonu Milli Takım Seçmeleri’nin açılışında konuşan ANKESOB Başkan Vekili Hüseyin Ar, organizasyonun gerçekleşmesinde katkısı olan ve emeği geçen herkese teşekkür ederek, seçmelere katılan  tüm yarışmacılara ve mankenlere başarı dileklerini iletti.  

Türkiye Berberler ve Kuaförler Federasyonu Milli Takım Seçmeleri’nin Ankara – İç Anadolu etap yarışmalarında 7 ayrı kategoride birbirinden iddialı berber, kuaför ve güzellik uzmanı yarışmacılar  mankenleri ile birlikte Türkiye finalisti olabilmek için kıyasıya mücadele etti.

Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde 2 gün süren ve renkli görüntülere sahne olan Türkiye Berberler ve Kuaförler Federasyonu Milli Takım Seçmeleri’ni ANKESOB Başkan Vekili Hüseyin Ar’ın yanı sıra Ankara ve İç Anadolu Bölgesi genelinde hizmet veren Berberler ve Kuaförler Oda Başkanları ve Yöneticileri ile sektör temsilcileri ve kalabalık bir davetli izledi.

Elemeler 7 ayrı kategoride gerçekleştirildi. Seçmelere katılanlar; Erkek Berberleri Yarışması, Bayan Kuaförleri Kesim Renklendirme Yarışması, Bayan Kuaförleri Salon Topuz Yarışması, Bayan Kuaförleri Yüksek Fantezi Yarışması, Gelin Makyajı Yarışması, Show Makyajı Yarışması ile Bayan Kuaförleri Tesettür Yarışması’nda ilk 3’e kalabilmek için tüm hünerlerini sergiledi.

YENİ TREND GÜZELLİK ANLAYIŞI GÖRÜCÜYE ÇIKTI
Berber, kuaför ve güzellik uzmanlarından oluşan yarışmacıların birbirinden ilginç yeni saç modeli ve tasarımları ile yeni trend güzellik anlayışlarının görücüye çıktığı yarışmanın açılışında bir konuşma yapan ANKESOB Başkan Vekili Hüseyin Ar, organizasyona katkı sağlayanlara ve emeği geçen herkese teşekkür ederek, seçmelere katılan  tüm yarışmacılara  ve mankenlere başarı dileklerini iletti.  ANKESOB Başkan Vekili Hüseyin Ar, esnaf ve sanatkara  mesleki bilgi ve deneyimlerinin gelişmesi yönünde her zaman destek olduklarını belirterek, “ANKESOB olarak esnaf ve sanatkarlarımızı çok önemsiyoruz. Bu anlayış çerçevesinde esnaf ve sanatkar meslek kuruluşlarımızdan Türkiye Berberler ve Kuaförler Federasyonu’nun Ankara’da gerçekleştirmiş olduğu Milli Takım Seçmelerinin berber ve kuaför camiamıza katkı sağlayacağına olan inancımızla hayırlı olmasını diliyorum. Türkiye’de çığır açan çalışmalarıyla sektörün önünü açan ve gelişimine büyük katkı sunan; aynı zamanda ANKESOB Yönetim Kurulu Üyemiz  olan Türkiye Berberler ve Kuaförler Federasyonu Başkanı Bayram Karakaş ile çalışma arkadaşlarını gurur duyulacak işlere imza atmasından dolayı kutluyorum.” dedi.

‘TÜRKİYE FİNALİ ZORLU GEÇECEK’
2 gün süren ve 7 kategoride yapılan yarışmaların ardından bir değerlendirme konuşması yapan Türkiye Berberler ve Kuaförler Federasyonu Başkanı Bayram Karakaş da Milli Takım Seçmeleri ile ilgili görüşlerini aktardı. Başkan Karakaş, “Türkiye Berberler ve Kuaförler Federasyonu Milli Takım Seçmeleri’nin 10. Etabını gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Bugün burada derece yapıp finallerde yarışma hakkı kazanan tüm meslektaşlarıma başarılar diliyorum. Finalistlerimizin Türk kuaförünün, berberinin ve güzellik uzmanlığı mesleğinin önünü açmak ve 2016-2017-2018 dünya saç trendlerini  oluşturmak için bu başarılı çalışmalarını final noktasında ön planda tutarak ellerinden gelen her türlü çalışmayı ortaya koyacaklarına inanıyorum. 11. Etap olan İstanbul Bölge seçmelerinden sonra gerçekleştirilecek finalin zorlu ve meşakkatli geçeceğini düşünüyorum. Finalin ardından Türkiye Berberler ve Kuaförler Federasyonu adı altında oluşacak Milli Takımımız dünya klasmanında Türk Milleti  adıyla İstiklal Marşımızı dinletmek ve Türk Bayrağını göndere çektirmek adına bizi temsil edecekler. Bu milli coşkuya kim namzetse, onun bu işin  sorumluluğunu ve önemini yüreğinde taşıması gerektiğini düşünüyorum.  Bu Milli ekibin en güzel şekilde, en doğru ve başarılı meslektaşlarımızdan seçilerek bizleri en iyi şekilde temsil edeceğine olan inancım tamdır.” ifadelerini kullandı.

İstanbul’da yapılacak seçmelerin ardından Türkiye finaline ağırlık vereceklerini vurgulayan Başkan Karakaş, “10 bölgede gerçekleştirilen yarışmaların hepsi çok çekişmeli geçti. Birbirinden güzel görüntülerin ortaya çıktığı ve izleyicilere de seyir zevki sunan tüm bölgelerimizde yarışmacılarımız gerçekten ön plana çıkan yeni trendlerle ciddi anlamda harika bir yarışma çıkarttı. Jürilerimiz dünya klasmanında, Türkiye’deki sayılı kuaför meslektaşlarımızdan oluştu. Mesleğin kariyerini artırmak, esnaf ve sanatkarın başarı çıtasını yükseltmek ve gelecekteki berber, kuaför ve güzellik uzmanlığının sıra dışı ve teknolojilerin var olduğu saç modelleriyle bizi özdeşleştirmek, bütünleştirmek ve genç neslin önünü açarak yeni bir akım başlatmak  için bu yarışmaları yapıyoruz. Yarışmalarda  bir kez daha gördük ki mesleğimiz hızla gelişim ve değişim içerisindedir. Ankara dahil diğer bölgelerden de dereceye giren tüm finalistlerin yenilikçi trendleri çok  başarılı bir şekilde uyguladıklarına ve finalde ipi göğüsleyecek  yetenekte olduklarına inanıyorum.” diye konuştu.

KUPA, MADALYA, PLAKET VE  KATILIM BELGESİ VERİLDİ
Türkiye Berberler ve Kuaförler Federasyonu’nun düzenlemiş olduğu Türkiye Berberler, Kuaförler ve Güzellik Uzmanları 2015 Milli Takım Seçmeleri Ankara etabına katkı sağlayanlara başta Federasyon Başkanı Bayram Karakaş olmak üzere teşekkür belgesi ve plaket verildi. Ardından, Türkiye Berberler ve Kuaförler Federasyonu Başkanı Bayram Karakaş ve federasyon  yöneticileri ile oda başkanları tarafından 2015 Milli Takım Seçmeleri’ne katılımlarından dolayı tüm yarışmacılara katılım sertifikası ve her kategoride ilk 3’e girenlere madalya takdimi yapıldı.

17 – 18 Kasım 2015 tarihlerinde Ankara – İç Anadolu Bölge Yarışmalarında dereceye girenlerin isimleri ve bölgeleri kategorilerine göre şöyle oluştu:  

ERKEK BERBERLERİ YARIŞMASI (KESİM – ŞEKİLLENDİRME)

             1. Kürşat Işık                                – ANKARA
2. Üçler Kara                                – ANKARA
2. Münür Önkan                           – ANKARA
2. Eyüp Kaya                                – İSTANBUL
3. Aptullah Kavalcı                      – İSTANBUL
3. Volkan Kılıç                             – ANKARA
3. Şaban Topcu                             – İSTANBUL

SALON TOPUZ YARIŞMASI

1. Özcan Kaya                                – ANKARA
2. Veli Alpaslan                             – ANKARA
3. Tayfun Katırcı                           – ANKARA

YÜKSEK FANTAZİ YARIŞMASI

1. Hanife Tunç                               – ESKİŞEHİR
2. Resmiye Karademir                   – AKSARAY
3. Neslihan Tekin                           – ANKARA

BAYAN KUAFÖRLERİ KESİM RENKLENDİRME YARIŞMASI

1. Barış Küçük                               –  ANKARA
2. Hasan Ülger                               –  ANKARA
3. Özkan Erdoğan                          – ANKARA

BAYAN KUAFÖRLERİ TESETTÜR YARIŞMASI

1. Hilal Özcan                                – KONYA
2. Hülya Akbınar                           – ANKARA
3. Sema Okşak                               – KONYA
3. Esengül Aysun Ekmekçi            – ANKARA

SHOW MAKYAJI YARIŞMASI

1. Emine Okşak                             –  KONYA
2. Banu Güzel                                – ANKARA
3. Filiz Hacer Aydıl                       – ANKARA

GELİN MAKYAJI YARIŞMASI

1. Zeynep Akçomak                      –  ANKARA

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu