Başkent için Güç Birliği

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 100.  yıl dönümü nedeniyle gerçekleştirilen kutlama etkinlikleri programına sağladığı katkılardan dolayı ANKESOB Başkanı Mehmet Yiğiner’e Ankara Kulübü Derneği Genel Başkanı Dr. Metin Özaslan tarafından plaket takdim edilerek, teşekkür edildi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 100. yıl dönümü olan 27 Aralık 2019’da  yapılan kutlamaların büyük bir coşku içerisinde gerçekleşmesinde en büyük pay sahibi Ankara Kulübü Derneği Genel Başkanı Dr. Metin Özaslan’ın ev sahipliğinde düzenlenen kahvaltılı toplantıya, 27 Aralık organizasyonuna katkı sağlayan kurum ve kuruluşların başkanları katıldı.  Ankara Konağı’nda düzenlenen kahvaltılı toplantı sonrası Ankara Kulübü Derneği Başkanı Dr. Metin Özaslan tarafından 27 Aralık kutlamalarına destek veren kurumların başkanlarına teşekkür plaketi takdim edildi.

Ankara Kulübü Derneği Genel Başkanı Dr. Metin Özaslan’ın ev sahipliğinde, Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 100. Yıldönümü etkinliklerini değerlendirme amaçlı düzenlenen kahvaltılı toplantıya;  Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ANKESOB) Başkanı Mehmet Yiğiner, Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran, Ankara Sanayi Odası Başkanı (ASO) Nurettin Özdebir ve Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz katıldı. Toplantıda, Başkent Ankara Meclisinden Sanem Arıkan, Ankara Kulübü Yönetim Kurulu Üyeleri; Bulut Oğuz Bölük, Evren Mumcu, Emel Koç, Müslüm Arslan, Gürcan Maden, Atilla Saka ve Hamza Ertürk de hazır bulundu.

KIZILCAGÜN İSTİŞARESİ

27 Aralık’ın 100. Yıldönümü etkinliklerini değerlendiren heyet, 27 Aralık 1919’da Dikmen sırtlarında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Seymenler ve halk tarafından karşılanışının 100. yılının Ankara’da büyük coşkuyla kutlandığını ve bu coşkunun bundan sonra da katlanarak büyüyeceğini belirtti. Özaslan tarafından 27 Aralık kutlamalarına destek veren kurum ve kişilere teşekkür plaketleri takdim edilirken, bundan sonra Ankara’ya ilişkin her konuda iş ve güç birliği oluşturulacağı öne çıkan konulardan oldu. Özaslan, Başkent Ankara’nın hak ettiği yere gelmesi, şehrin sorun ve çözümlerini sahiplenme için kurum ve kuruluşların ortak hareket ettiği büyük bir güç birliğinin çok önemli olduğunu, Kızılcagün kutlamasında önemli işlere imza atıldığını ve oluşan bu güç birliğinin süreklilik arz edeceğini ve bu güç birliğinden doğan çalışmaların önümüzdeki aylarda görüleceğini ifade etti.

Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ANKESOB) Başkanı Mehmet Yiğiner de, kendisine takdim edilen teşekkür plaketi için Ankara Kulübü Derneği Genel Başkanı Dr. Metin Özaslan’a teşekkür ederek, Ankara’nın temel değerlerinden olan Seymenlik geleneği ve 27 Aralık ruhu başta olmak üzere kültürel değerlerini yaşatmak ve gelecek kuşaklara taşımak için derneğin tüm şubeleri ile birlikte gerçekleştirdikleri özverili çalışmaların her türlü övgüye layık olduğunu kaydetti.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu