Başkan Yiğiner’den Vali Kılıçlar’a ziyaret

ANKESOB Başkanı Mehmet Yiğiner, yeni Ankara Valisi  Mehmet Kılıçlar’ı makamında ziyaret etti.

Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ANKESOB) Başkanı Mehmet Yiğiner ve beraberindeki yönetim kurulu üyelerinden oluşan heyet,  27. Ahilik Haftası Kutlamaları’nın ilk gününde Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar’ı makamında ziyaret etti.

ANKESOB Başkanı Mehmet Yiğiner, Ankara Valiliği görevine yeni atanan Mehmet Kılıçlar’a hayırlı olsun dileklerini ileterek, “Sayın Valim öncelikle yeni görevinizde başarılar diliyoruz.” dedi.

Ahiliğin Türk kültürünün bir parçası olduğunu vurgulayan Başkan Yiğiner, 27. Ahilik Haftası’nın çeşitli etkinliklerle kutlandığını kaydetti. Ahilikle ilgili değerleri yaşatarak geleceğe taşıma sorumluluğu ile hareket ettiklerini vurgulayan Başkan Yiğiner,  “Ahilik Haftası etkinlik programı çerçevesinde Ahiliği bütün yönleriyle bizden sonraki nesile en iyi şekilde anlatmak istiyoruz.” ifadesini kullandı.

Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar da ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, esnaf ve sanatkarın Ahilik Haftası’nı kutladığını ifade etti.

Ahilik kültürünün geçmişten günümüze gelen, esnaf ve sanatkarımızın yolunu aydınlatan köklü bir gelenek olduğunu belirten Vali Kılıçlar, “13.yy ortalarından itibaren Türk toplumunun sosyal, ekonomik ve kültürel hayatında çok önemli rol oynayan; toplumsal yaşamın ortak paydası olan ve insanı esas alan ahilik kültür ve felsefesi iyi algılanıp, yorumlanmalıdır.

İnsanlar arasındaki ticari ve toplumsal ilişkilerde her daim gözetilmesi gereken; dürüstlük, güvenirlilik, iş ve meslek ahlakına saygılı, şefkatli, cömert ve güler yüzlü olma prensibi esas alınarak bu insani vasıfların hayatın bir parçası olarak addedilmesi gerekmektedir.

Esnaf ve sanatkârlarımızın, küreselleşen dünyada, kültürümüzün bu önemli parçasını özümseyerek; ilham aldıkları ticaret ahlakı ve ilkelerini yaşatmakta olduklarını görmekten büyük memnuniyet duymaktayız.” diye konuştu.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu