Başkan Gökçek’ten Ahilik Haftası ziyareti

28. Ahilik Haftası Kutlamaları çerçevesinde, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ. Melih Gökçek, Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Mehmet Yiğiner’i makamında ziyaret etti. Başkan Gökçek’in ziyaretinde ANKESOB Yönetim Kurulu Üyeleri de hazır bulundu. Ziyarette konuşan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ. Melih Gökçek, 28. Ahilik Haftası Kutlamaları çerçevesinde esnaf ve sanatkarın Ahilik Haftasını kutladığını belirterek, “Her zaman esnafımızın yanında olduk, bundan sonra da Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak esnaf ve sanatkarımıza destek olmak için elimizden gelen tüm çabayı göstereceğiz. Esnaf ve sanatkarımızın sorunlarının çözümüne katkı sunmak adına belediye olarak üzerimize düşen ne varsa yapmaya devam edeceğiz“ dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren ANKESOB Başkanı Mehmet Yiğiner, Başkan Gökçek’in her zaman esnaf ve sanatkara sahip çıktığını belirterek, “28. Ahilik Haftası Kutlamaları sebebiyle bizlere ziyarette bulunan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız İ. Melih Gökçek, bugüne kadar yaptığı çalışmalarda hep bizim yanımızda yer almıştır. Kendilerine Ankara’ya ve esnaf ve sanatkarımıza göstermiş olduğu destek ve hizmetlerden ötürü çok teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.Ahilik ve Ahilik geleneğinin yaşatılmasının öneminin de vurgulandığı ziyarette, Ankara esnaf ve sanatkarlarının genel durumu da karşılıklı sohbet ortamı içerisinde görüşüldü.

Konuşmaların ardından ANKESOB Başkanı Mehmet Yiğiner, Başkan İ. Melih Gökçek’e ziyaretin anısına Ankara’da faaliyet gösteren esnaf ve sanatkarlar adına çiçek ve Osmanlı işlemeli bir ibrik takdim etti.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu