Bakan Soylu’nun ziyaretinde esnaf ve sanatkarların sorunları konuşuldu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ANKESOB Başkanı Mehmet Yiğiner’e ziyarette bulundu. Bakan Soylu’nun ziyaretinde esnaf ve sanatkarların sıkıntıları ile beklentileri değerlendirildi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ANKESOB) Başkanı Mehmet Yiğiner’e ziyarette bulundu.

ANKESOB Hizmet Binası’nda  gerçekleşen Bakan Soylu’nun ziyaretinde ANKESOB Yönetim, Denetim ve Disiplin Kurulu üyesi oda başkanları da hazır bulundu.

ANKESOB Başkanı Yiğiner, ANKESOB’un faaliyetleri hakkında Bakan Soylu’ya  bilgi verdi ve  çeşitli sektörlere ilişkin esnaf ve sanatkarların beklenti ve taleplerini iletti, sorun ve çözüm önerilerine ilişkin görüşlerini aktardı.

Başkan Yiğiner Bakan Soylu’nun ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Hükümetimiz tarafından bugüne kadar esnaf ve sanatkarlarımızın bir çok sorunu çözüldü, hak ve mesleki menfaatlerinin korunmasına  yönelik çok önemli adımlar atıldı. Ekonomide yaşanan daralma ve kırılganlık  iş piyasalarını olumsuz etkilemekte, bundan da haliyle en çok esnaf ve sanatkarlarımız etkilenmektedir.

Hızla artan rekabet ortamı içerisinde esnaf ve sanatkarlarımızın ayakta durması, korunması ve aktif, güçlü ve girişimci yeni esnaf ve sanatkarların sayısının hızla artması için desteğe ihtiyacımız var. Bu anlamda bundan sonra da hükümetimizden alacağımız güçle esnaf ve sanatkarlar olarak şehrimize ve ülkemize  hizmet noktasında durmadan, yorulmadan çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz.  Ekonomik olarak daha iyi günlerin bizleri beklediğine inanıyoruz. Sayın Bakanımıza nazik ziyaretleri ile sorun ve taleplerimize her zaman çözüm odaklı yaklaşımlarından dolayı teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dileriz.” diye konuştu.

Bakan Soylu da yaptığı konuşmada; “Esnaf ve sanatkarlarımız ülkemiz sosyo-ekonomik yaşamında  önemli bir role sahip. Değişen ekonomik koşullara ayak uydurabilmeleri için esnaf ve sanatkarlarımızın her zaman yanında olduk, destek olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Bugün, ortak akıl ile hep birlikte hareket etme zamanı. Ülkemizi ortak aklın gücüyle daha parlak bir geleceğe hep birlikte taşıyacağız. Esnaf ve sanatkarların yaşamış olduğu sorunları sizlerle tartışacağız, değerlendireceğiz ve çözüme kavuşturmak için hep birlikte çalışacağız.” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu