ANKESOB’dan Büyükşehir’e Ahilik ziyareti

ANKESOB Yönetim Kurulu Üyeleri, 32. Ahilik Haftası Kutlamaları kapsamında Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Hüseyin Özcan’ı ziyaret etti.

Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ANKESOB) Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Hüseyin Özcan’a,  32. Ahilik Haftası Kutlamaları kapsamında bir ziyaret gerçekleştirildi.

ANKESOB Başkan Vekili Hüseyin Ar, “32. Ahilik Haftası münasebetiyle gerçekleştirilen program çerçevesinde ziyaretinizde bulunmaktayız.  Ahilik,  millet olmamızı, devlet olmamızı tesis eden önemli değerlerimizdendir. Ahiliğin kurucusu Ahi Evran-ı Veli’nin ticaret ahlakına, kardeşlik, dayanışma ve paylaşmaya dayanan ilkeleri, günümüzde de biz esnaf ve sanatkarlara yol göstermeye devam etmektedir.  16-22 Eylül tarihleri arasında kutlamakta olduğumuz 32. Ahilik Haftası  vesilesiyle Ahiliğin kurucusu; ‘elini, kapını ve sofranı açık tut’ gibi birçok öğretisi ile esnaf ve sanatkarlarımıza yol gösteren Ahi Evran-ı Veli’yi rahmet ve minnetle yad ederken, esnaf ve sanatkarlarımız başta olmak üzere bütün milletimizin, vatandaşlarımızın, Ankara’mızın Ahilik Haftası’nı kutluyorum. Sizlere de göstermiş olduğunuz misafirperverlikten dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

Esnaf ve sanatkarları ilgilendiren konularda Büyükşehir ile ortak çalışma ve proje üretmeye her zaman hazır olduklarını dile getiren Ar, “Ankara Büyükşehir Belediyemizle bugüne kadar hep birlik ve beraberlik içerisinde çalıştık. Bundan sonra da aynı şekilde devam edecek. Esnafla belediye zaten iç içedir. Esnaf ve sanatkarlarımızın temsilcileri olarak belediye ile yapılacak çalışmalara katkı sunmaya, dayanışma içerisinde olmaya hazır olduğumuzu bilmenizi isteriz.” şeklinde konuştu.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Hüseyin Özcan da, “Bu güzel günün manasını ve önemini çok iyi biliyoruz. Türk’ün sahip olduğu en büyük özelliklerden, karakterlerinden birisi Ahiliktir. Ahilik, sevgi, barış, dostluk, yardımlaşma, yiğitlik, kardeşliktir. Kendi siftah edip de komşusu siftah etmediğinde, müşterisini komşusuna gönderen bir gelenekten geliyoruz. Onun için sizler bizim için çok kıymetlisiniz. Bizim mesai, yol arkadaşlarımızsınız. Başımızın üzerinde yeriniz var. Kapılarımız sizlere sonuna kadar açık. Başkanımızın da sizlere selamı var. Yurtdışında bir programa katıldığı için burada olamadı.” diye konuştu.

Özcan, “Bizler Ankara’ya hizmet için buradayız. Hepimizin ortak derdi Ankara. Bizler Ankara’ya hizmet yolunda sizlerle yol arkadaşıyız Ankara’yı birlikte yöneteceğiz. Sizler bizim yüzümüzsünüz. Her türlü taleplerinizi, sorunlarınızı bizlere iletebilirsiniz. Gücümüzün yettiği müddetçe ve imkanlar doğrultusunda esnaf ve sanatkarlarımızın, vatandaşlarımızın taleplerine yetişmeye çalışacağız. Sizlerin de her zaman desteğine ihtiyacımız var. Hatalarımızla ilgili eleştirilerinizi veya güzel hizmetlerimizle ilgili görüşlerinizi bizlerle paylaşırsanız seviniriz.” ifadelerini kullandı.

Ziyarette, ANKESOB Yönetim Kurulu Üyeleri de odalarına ilişkin sorun ve taleplerini ileterek, görüş ve değerlendirmelerde bulundu.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu