ANKESOB Yönetiminden Ticaret Bakanı Pekcan’a ziyaret

ANKESOB Başkanı Mehmet Yiğiner, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ı ziyaret etti. Ziyarette konuşan Yiğiner, uygun koşullarda kullandırılan kredilerin esnaf ve sanatkarın ayakta kalmasına önemli derecede katkı sağladığını belirterek, “Esnaf ve sanatkarlarımıza büyük destekler sağlayan Sayın Cumhurbaşkanımıza, sizlere çok teşekkür ederim.” dedi.   

Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ANKESOB) Başkanı Mehmet Yiğiner, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ı ziyaret etti. Bakanlık makamında gerçekleşen ziyarette Esnaf, Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürü Necmettin Erkan da hazır bulundu.

ANKESOB Başkanı Mehmet Yiğiner, ziyarette ANKESOB’un faaliyetleri hakkında Bakan Pekcan’a bilgi verdi, esnaf ve sanatkarların gelişim ve güçlenmesine yönelik beklenti ve taleplerini ileterek, sorun ve çözüm önerilerine ilişkin görüşlerini dile getirdi.

Başkan Yiğiner konuşmasının devamında; uygun koşullarda kullandırılan kredilerin esnaf ve sanatkarın ayakta kalmasına önemli derecede katkı sağladığını  belirterek, “Yeni Esnaf Kredi Programı kapsamında esnaf ve sanatkarlarımızın kredi ihtiyaçlarını karşılamak üzere 2019 yılında toplam 22 milyar TL kredi desteği verilecek olmasını büyük memnuniyetle karşılıyoruz. Bu anlamda her zaman yanımızda olan esnaf dostu  Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, bizlerden desteğini esirgemeyen Bakanımız Sayın Ruhsar Pekcan’a, Genel Müdürümüz Necmettin Erkan’a meslek odalarımız ve üye esnaf ve sanatkarlarımız adına teşekkür ediyoruz.” dedi.

Başkan Yiğiner misafirperverliği için Bakan Pekcan’a teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan da bakanlık olarak her zaman esnaf ve sanatkarın yanında olduklarına işaret ederek, esnaf ve sanatkarın ülke ekonomisi açısından büyük önem taşıdığını, bu anlamda her zaman yanlarında olacaklarını ve desteklerini  sürdüreceklerini kaydetti.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu