ANKESOB, Yeni Çizgi Eğitim Kurumları ile işbirliği protokolü imzaladı

Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ANKESOB) ile Yeni Çizgi Eğitim Kurumları arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ile Yeni Çizgi Eğitim Kurumları arasında işbirliği protokolü ANKESOB Toplantı Salonu’nda imzalandı. ANKESOB Başkanı Mehmet Yiğiner, Yeni Çizgi Eğitim Kurumları ile gerçekleştirilen işbirliğinin öneminin altını çizdi.
Ankara esnaf ve sanatkar teşkilatının birinci derece yakınları ve referans oldukları öğrencilerin eğitim ücretlerinde indirim uygulamasına yönelik işbirliği protokolü imza töreninde bir konuşma yapan ANKESOB Başkanı Mehmet Yiğiner, eğitimde işbirliğinin önemine değinerek, “Yeni Çizgi Eğitim Kurumları ile gerçekleştirdiğimiz işbirliği protokolü çocuklarımızın daha iyi eğitim görmeleri açısından son derece önemli. Bu işler birlik, beraberlik ve dayanışma ile olur. Günümüzde artık her şeyin temeli eğitime dayanıyor. Yaşadığımız çağ bilgi ve teknoloji çağı. Bu anlamda çocuklarımızın geleceği bizler açısından çok büyük önem taşıyor. Çocuklarımızı en iyi şekilde başta milli ve manevi değerlerimizi öğreterek, teknolojik gelişmeleri de göz önüne alarak geleceğe hazırlamak zorundayız. Onlar yarınlarımızda, ülkemizin gelişiminde büyük görev ve sorumluluklar üstlenecekler.” dedi.
Başkan Yiğiner, “Bugün burada imzalanan ve teşkilatımıza önemli avantajlar sunan protokolü Odalarımız aracılığı ile üyelerimize duyuracağız. Tüm teşkilatımız için hayırlı ve uğurlu olsun.” diyerek sözlerini tamamladı.
Yeni Çizgi Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Öztürk de imza töreninde yaptığı konuşmada, “Yeni Çizgi Eğitim Kurumları olarak, ülkemizin örnek kuruluşlarından biri olan ANKESOB’la eğitim konusunda işbirliği yapmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Eğitim için en iyi şekilde düzenlenmiş aile ortamı sıcaklığında, bir eğitim kurumu oluşturarak, sunduğumuz eğitim hizmetlerinden tüm öğrencilerimizin; en üst düzeyde yararlanmalarına özen gösteriyoruz.” ifadelerini kullandı.
Batıkent’te 15’er derslikli akıllı tahtalarla donatılmış anaokulu, ilkokul ve ortaokul kısmındaki teknolojik sınıflarda tam gün eğitim verdiklerini belirten Öztürk, öğrencilerin haftada 10 saat İngilizce eğitimi aldıklarını, tercihe göre öğrencilerin ikinci bir yabancı dil eğitimi alabilme şansına da sahip olduklarını söyledi.
Mehmet Öztürk, konuşmasının devamında Yeni Çizgi Eğitim Kurumlarının hedef ve temel ilkelerini şöyle aktardı: “Çocuklarımızın ailesine ve milletine yakışır evlatlar olarak yetişmesi en büyük arzumuzdur. Yeni Çizgi Eğitim Kurumları, düşünme, algılama, sorun çözme yeteneği gelişmiş, milli ve manevi değerlerimizi özümsemiş, yeni fikirlere açık, kişisel ve toplumsal sorumluluklarını bilen, ilgi alanı ve yeteneklerini keşfedip en üst düzeyde geliştiren, sorgulama ve bilimsel düşünme yeteneği gelişmiş, teknolojiyi bilinçli bir şekilde kullanabilen, özgüven sahibi nesiller yetiştirmeyi temel amaç olarak kabul etmiştir. Eğitim çalışmalarımızda, öğrencilerimizin, çocukluklarını yaşayabilmelerine ve hoşça vakit geçirmelerine imkân sağlayacak oyun ve sosyal – kültürel etkinliklere planlı bir şekilde yer verilir. Eğitim hizmetlerimiz, uzman ve deneyimli eğitim kadromuz ile bir ekip çalışması şeklinde yürütülür. Öğrencilerimizin aileleri ekibimizin ayrılmaz üyesidirler.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu