ANKESOB Başkanı Yiğiner’e Vergi Haftası ziyareti

Ankara Vergi Dairesi Başkanı İlhan Karayılan, beraberindeki heyet ile birlikte ANKESOB Başkanı Mehmet Yiğiner’i 24 Şubat -1 Mart 2020 tarihleri arasında kutlanan 31. Vergi Haftası nedeniyle ziyaret etti. ANKESOB Hizmet Binası Başkanlık makamında  gerçekleşen Ankara Vergi Dairesi heyetinin ziyaretinde, ANKESOB Yöneticileri de hazır bulundu.

Ankara Vergi Dairesi Başkanı İlhan Karayılan, 31. Vergi Haftası kutlamaları kapsamında mükellefleri ziyaret ettiklerini belirterek, “Her yıl Şubat ayının son haftasında kutlanmakta olan Vergi Haftası kapsamında vergi bilincinin; toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi, mükelleflerin vergiye gönüllü uyumunun sağlanması ve kayıtdışı ekonomi ile mücadele bilincinin oluşturulması amacıyla Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından çeşitli tanıtım ve bilgilendirme faaliyetleri yürütülmektedir. Bu kapsamda Ankara esnaf teşkilatının çatı kuruluşu olan Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ni (ANKESOB) ziyaret ederek, beyan, ödeme ve diğer vergisel yükümlülüklerini zamanında yerine getiren, gönüllü uyum seviyesi yüksek esnaf ve sanatkar mükelleflerimizin temsilcisi siz değerli başkanlarımızla bir araya gelmek, sunulan hizmetlere yönelik görüş ve önerilerinizi almak istedik. Bu anlamda göstermiş olduğunuz ilgi ve misafirperverlikten dolayı çok teşekkür ediyoruz. Vergi Haftamızın esnaf ve sanatkarlarımıza, tüm mükelleflerimize hayırlı olmasını diliyor, vergisel yükümlülüklerini tam ve zamanında yerine getirerek ülkemizin gelişmesine katkı sağlayan tüm mükelleflerimize teşekkür ediyoruz.” dedi.

ANKESOB Başkanı Mehmet Yiğiner de konuşmasında verginin ve  toplumda vergi bilincinin oluşmasının önemine vurgu yaptı. Verginin ülke kalkınmasında ve ekonomik gelişmişlik açısından önemli olduğu vurgusunu yapan Yiğiner, “Vergi kalkınma demektir, vergi güçtür. Devletimizin en başta gelen geliri vergidir. Ülkenin kalkınması ve kamu hizmetlerinin topluma daha etkin ulaştırılması, ödenen vergilerle sağlanacağı bilincinin topluma anlatılması büyük önem arz etmektedir. Bu anlamda toplumda vergi bilincinin artması ve toplumun her kesiminin vergi bilincine sahip olması gerekiyor. Tüm mükellefler vergilerini zamanında yatırmalı, bu konuda duyarlı davranmalıdır. Ahilik geleneğinin günümüz temsilcileri, ekonomimizin omurgası fedakar esnaf ve sanatkarlarımız, üzerine düşen başta vergi olmak üzere tüm yükümlülükleri yerine getirmeye her zaman azami özeni gösterir. Esnaf ve sanatkarlarımız devletine bağlıdır. Birlik ve dayanışma ruhu içerisinde ülkesine hizmet eder. Bu vesileyle vergi dairesi çalışanlarının ve vergisini zamanında ödeyerek ülkemizin gelişip kalkınmasına katkı sağlayan tüm mükelleflerimizin Vergi Haftasını kutluyorum.” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu