ANKESOB Başkanı Yiğiner’e 30.Vergi Haftası ziyareti

Ankara Vergi Dairesi Başkanı İlhan Karayılan, beraberindeki heyet ile birlikte ANKESOB Başkanı Mehmet Yiğiner’i 30. Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında ziyaret etti.

Ankara Vergi Dairesi Başkanı İlhan Karayılan, 30. Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ANKESOB) Başkanı Mehmet Yiğiner’e ziyarette bulundu. ANKESOB Hizmet Binası Başkanlık makamında  gerçekleşen ziyarette, ANKESOB Başkan Vekilleri; Hüseyin Ar ve Hasan H. Çavuşculu ile Genel Sekreter Abdurrahman Varol da hazır bulundu.

Beraberindeki grup müdürlerinden oluşan heyetle yaptığı ziyarette konuşan Karayılan; bu yıl  25 Şubat – 3 Mart 2019 tarihleri arasında kutlanan 30. Vergi Haftası nedeniyle tüm yurtta çeşitli etkinliklerin gerçekleştirildiğini belirterek, “Şifre SİZsiniz, Geleceğin Garantisi Vergilerinizdir”, “Kahveyle Hatrın, Verginle Katkın Olsun”, “Vergilerle Hayalleriniz Gerçek Olsun” sloganlarının yer aldığı afişler ile vergi bilincinin oluşturulması ve toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi, mükelleflerin vergiye gönüllü uyumunun sağlanması ve kayıtdışı ekonomi ile mücadele bilincinin oluşturulmasını hedeflediklerini kaydetti.

Karayılan, “Ahilik yolundan ayrılmayan, helal rızık için alın teri döken ve vergi mükellefliğinden kaynaklanan  sorumluluğunu zamanında yerine getiren tüm esnaf ve sanatkarlarımızın kurum olarak yanındayız. ANKESOB, Ankara’da mükellef olarak önemli bir potansiyele sahip, ekonominin can damarı esnaf ve sanatkarların oluşturduğu en önemli sivil toplum örgütlenmesidir. Bu anlamda ANKESOB’u 30. Vergi Haftası vesilesiyle ziyaret ederek, çalışmalarımızla ilgili istişare etmek istedik.” dedi.

ANKESOB Başkanı Mehmet Yiğiner de konuşmasında  toplumda vergi bilincinin artması ve toplumun her katmanının vergi bilincine sahip olması gerektiğini ifade etti.

ESNAF VE SANATKAR ÜZERİNE DÜŞEN YÜKÜMLÜLÜKLERİ YERİNE GETİRİR

Devletin vatandaşa hizmet sunabilmesinin vergiye bağlı olduğunu aktaran Başkan Yiğiner, konuşmasında şunlara yer verdi: “Vergi kalkınmayı sağlar. Devletimizin en başta gelen geliri vergidir. Kamu hizmetlerinin vatandaşlarımıza en iyi şekilde ulaşması toplanan vergilere bağlıdır. Tüm mükellefler vergilerini zamanında yatırmalı, bu konuda duyarlı davranmalıdır. Devletimizin tüm kurumları ile işbirliği, koordinasyon ve uyum içerisinde çalışan esnaf ve sanatkarlarımız devletine, milletine bağlı, ülkesine hizmeti kendisine görev edinmiştir. Bu anlamda ödediği vergilerle ülkemizin gelişimine ve kalkınmasına katkıda bulunan, Ahilik ilkeleri ışığında yarının büyük işletmelerini oluşturmaya aday esnaf ve sanatkarlarımız her zaman üzerine düşen yükümlülükleri yerine getirmiş, bundan sonra da getirmeye devam edecektir. Katma değer üreten, helal kazanç için alın teri döken basit usule tabi esnaf ve sanatkarımız artık daha rahat vergisini ödüyor. Basit usulde vergilendirme ile devletimiz küçük esnaf ve sanatkarımızı bir nevi korumuş da oluyor. Bu konuda önemli desteği olan Sayın Cumhurbaşkanımıza, emeği geçen, katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum. 30. Vergi Haftasının hayırlı olmasını ve ülkemiz için de vergi konusunda daha bilinçli ve duyarlı bir toplum yaratılmasına vesile olmasını diliyorum. Bu vesileyle tüm vergi dairesi çalışanlarının ve sorumluluğunun bilincinde olup vergisini zamanında ödeyerek ülkemizin gelişip kalkınmasına katkı sağlayan tüm mükelleflerimizin 30. Vergi Haftasını kutluyor, işlerinde başarılar diliyorum.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu