ANKESOB Başkanı Yiğiner’den Yavaş’a Ahilik Ziyareti

ANKESOB Başkanı Mehmet Yiğiner, 34. Ahilik Haftası Kutlamaları kapsamında ANKESOB yöneticilerinden oluşan heyetle birlikte Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı makamında ziyaret etti.

Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ANKESOB) Başkanı Mehmet Yiğiner, ANKESOB Yöneticileri ile birlikte Ahi Evran-ı Veli’yi anmak ve  Ahilik kültürünün tanıtılması, yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılması  amacıyla bu yıl 34’ncüsü kutlanan Ahilik Haftası vesilesiyle Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı makamında ziyaret etti.

ANKESOB Başkanı Mehmet Yiğiner, Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a hem Ankara için yaptıkları hizmetlerden dolayı hem de esnaf ve sanatkarlara vermiş oldukları  her türlü destek ve katkılarından dolayı teşekkür ederek, çiçek takdim etti.  Yiğiner, Ahilik Haftasının önemi ve amacına ilişkin ve 34. Ahilik Haftası Kutlamaları kapsamında  gerçekleştirilen etkinlikler hakkında Yavaş’a bilgi verdi. Yiğiner, “Ahilik Haftamızı bu yılda pandemi tedbirleri kapsamında kısıtlı da olsa çeşitli etkinliklerle kutluyoruz. Ahilik Haftamız esnaf ve sanatkar teşkilatımıza kutlu olsun.” dedi.

ANKESOB Başkanı Yiğiner ve beraberindeki heyetin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ahiliğin sevgiyi, kardeşliği, dayanışmayı  ilke edinen bir kültür olduğunu belirterek, tüm esnaf ve sanatkarların 34. Ahilik Haftasını kutladı. Yavaş, “Esnaf ve sanatkarlarımızın huzur içinde çalışması için bize düşen gerekli çalışmaları gerçekleştirmeye, esnaf ve sanatkarlarımızın yanlarında olmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

ANKESOB heyetinin ziyaretinde  ayrıca, esnaf ve sanatkarların Büyükşehir Belediyesi’nden talep ve sorunlarına ilişkin ve çözüm önerileri ile ilgili karşılıklı istişarede bulunuldu, değerlendirmeler yapıldı.

Yiğiner, Yavaş’a ilgi ve alakası ile gösterdiği misafirperverliği için teşekkür etti.

 

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu