Ankara Kalkınma Ajansı’ndan ANKESOB’a ziyaret

Ankara Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulu Başkanı Hasan Fehmi Yılmaz, İş Geliştirme Strateji Uzmanı Naz Gündüz ile birlikte Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkan Vekili ve ANKESOB adına Ankara Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulu Üyesi Hüseyin Ar’a bir ziyaret gerçekleştirdi.

ANKESOB’da gerçekleştirilen ziyarette kurum çalışmaları ile girişimcilik projeleri ve eğitimleri hakkında bilgi veren Ankara Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulu Başkanı Hasan Fehmi Yılmaz, Ankara’nın ilerlemesi yolunda Kalkınma Kurulu Üyeleri ile birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmek istediklerini söyledi.

Konuşmasının devamında Yılmaz, esnaf ve sanatkarları ilgilendiren projelerde bir araya gelmek istediklerini belirterek, “Ankara Esnaf ve Sanatkarları olarak gerçekleştirmek istediğiniz projeler ile ilgili koordinasyon içerisinde olalım. Ankara ile ilgili neler yapabiliriz, karşılıklı değerlendirmelerde bulunalım. Ankara’nın gelişmesi ve kalkınmasında büyük rolü olan esnaf ve sanatkarlarımızın ticaret kapasitelerinin desteklenmesi adına gerekli koşulların sağlanması için her türlü işbirliğini geliştirme çabası içerisinde olmalıyız.” dedi.
ANKESOB Başkan Vekili ve Ankara Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulu Üyesi Hüseyin Ar da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, karşılıklı işbirliği ve paylaşımın önemine vurgu yaptı. Ekonominin dinamosu esnaf ve sanatkarın mutlaka desteğe ihtiyacı olduğunu belirten Ar, sürdürülebilir bölgesel kalkınmayı sağlamak için Ankara Kalkınma Ajansı’nın mali, teknik ve doğrudan faaliyet desteklerinden faydalanmalarının kendileri için çok önemli olduğunu kaydetti. Ar, “Bundan dolayı da öncelikli olarak mali destek programları ilan edilirken, esnaf ve sanatkarı geliştirme ile mesleki eğitim mali destek programları önemsenmelidir.” ifadesini kullandı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu