HABERLER
Haberler

Esnaf ve Sanatkarlar olarak Türk Lirasına sahip çıkıyoruz

   
       
   
       
   
       
 

ANKESOB Yönetimi ile bağlı odaların başkan ve yöneticileri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "dövizinizi bozdurun" çağrısına uyarak, ellerindeki dövizi Türk Lirasına çevirdi.

Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ANKESOB) Yönetimi ile bağlı odaların  başkan ve yöneticileri, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı;  "dövizinizi  bozdurun" çağrısı üzerine Ulus'ta bulunan Altınkaynak Döviz Bürosu'na giderek, ellerindeki dövizleri bozdurup, Türk Lirasına çevirdi.

Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ANKESOB) Başkan Vekili Hüseyin Ar, döviz bürosunun önünde yaptığı basın açıklamasında; "Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak  113 Odamızla ve yüz bine yakın üye esnaf ve sanatkarlarımızla birlikte, ekonomik yaptırımlarla devletimize boyun eğdirmeye çalışanlara karşı, dün olduğu gibi bugün de aynı kararlılık ve inançla devletimizin ve hükümetimizin yanındayız. Ayrıca, hükümetimizin açıkladığı yeni ekonomik modeli de sonuna kadar destekliyoruz. Sıkıntılı bir süreçten geçiyoruz. Şimdi zaman kendi Türk Liramıza  dolayısı ile ülkemize sahip çıkma, birlik olma ve kenetlenme zamanı. Sözün bittiği yerdeyiz. Bu milli bir davadır. Ticaretimizi ve alışverişimizi döviz yerine Türk Lirası ile yaparak, Türk  Lirasına sahip çıktığımızı tüm dünyaya göstermeliyiz. İnadına döviz bozdurup, Türk Lirasına sahip çıkmalıyız." dedi.

Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ANKESOB) Başkan Vekili Hasan H. Çavuşculu da yaptığı konuşmada; "Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısını destekliyoruz. ANKESOB'a bağlı tüm odalarımız ve odalarımıza bağlı esnaf ve sanatkarlarımızla birlikte bu zorlu dönemde ülkemiz için, devletimiz için ne gerekiyorsa yapacağız. Bu süreçte hiçbir şekilde ekonomik ve ticari faaliyetlerimizden geri kalmadan, yolumuza devam edeceğiz. Ülkemizin, birlik ve beraberlik içerisinde, en kısa sürede bu süreci atlatacağına inanıyoruz. Dövizlerimizi bozduracağız, Türk Lirasına sahip çıkacağız." ifadelerini kullandı.

Güçlü Türkiye için milli duruş, dayanışma, birlik ve beraberlik vurgusunun öne çıktığı konuşmalar yapan Oda Başkanları da, "Dolarlarımızı bozdurduk. Hükümetimizin ve devletimizin her zaman olduğu gibi bu süreçte de yanındayız." şeklinde açıklamalarda bulundu.