HABERLER
Haberler

 Yılın Ahisi Muzaffer Balcı işyerinde ziyaret edildi

   
       
   
       
   
       
 

Ankara Valisi Ercan Topaca ile Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ANKESOB) Başkanı Mehmet Yiğiner, Ankara'da 2018 Yılı için İlin Ahisi seçilerek, 31. Ahilik Haftası Kutlamaları Açılış Töreninde "Yılın Ahisi" plaketini alan döşeme/mobilya ustası Muzaffer Balcı'yı işyerinde ziyaret etti.

Ziyarette ayrıca ANKESOB Yöneticilerinin yanı sıra Ankara Vali Yardımcısı Emin Çolak ve Ankara Ticaret İl Müdürü Yavuz Karaer de hazır bulundu. 

Ankara Valisi Ercan Topaca, Ankara’da Yılın Ahisi seçilen döşeme/mobilya  ustası Muzaffer Balcı'yı işyerinde ziyaret ederek meslek ve iş ahlakı üzerine sohbet etmekten büyük keyif aldığını kaydetti. Vali Ercan Topaca, "Ülkemizde dürüstlük, hayırseverlik, cömertlik ve yiğitliğin timsali olan Ahilerimize sağlık ve afiyet dilerim." dedi.

ANKESOB Başkanı Mehmet Yiğiner de Ahilik geleneğinin iş yaşamındaki önemine vurgu yaparak, "Bu yıl 31'ncisini kutladığımız Ahilik Haftası Kutlamaları Açılış Töreninde, döşeme/mobilya ustası Muzaffer Balcı'ya Yılın Ahisi plaketi takdiminde bulunduk. Bu anlamda Muzaffer Balcı ustamızı Sayın Valimizle birlikte işyerinde ziyaret ederek mesleği ve Ahilik kültürü üzerine sohbet ettik. Kendisine sağlık içerisinde  uzun yıllar diliyor, Ahilik ilkeleri ışığında daha uzun yıllar sektöre hizmet etmesini ve yeni esnaf ve sanatkarlar yetiştirmesini temenni ediyorum." diye konuştu.  

Ankara'da İlin Ahisi seçilen Muzaffer Balcı da döşeme/mobilya üzerine 58 yıldır içinde bulunduğu sektörde 48 yıldır kendi işini sürdürdüğünü, ilerlemiş yaşına rağmen aksatmadan her gün dükkanını açarak severek yaptığı mesleğine ilk günkü heyecanla devam ettiğini, el emeği, göz nuru, alın teri ve helal kazanç temeli üzerine sürdürdüğü mesleğinde her zaman müşteri memnuniyetini ön planda tuttuğunu ve kaliteli hizmet vermeyi temel ilke edindiğini, iş yerinde ticarette ahlakı benimsemiş onlarca esnaf ve sanatkarın yetiştirilmesine ve sektöre kazandırılmasına vesile olduğunu, sağlığı el verdiği müddetçe de mesleğini ayakta tutup, gelecek nesillere aktarmanın mücadelesini vereceğini kaydetti.

Ziyarette Ankara Valisi Ercan Topaca tarafından Yılın Ahisi  Muzaffer Balcı'ya hediye ve Başarı Belgesi takdiminde bulunuldu.